Zajímavosti z přírody, o které stojí za to se podělit!

Tuto rubriku se rozhodl z nikomu zjištných důvodů založit -mj- jako pohnutí nad tím, co si na nás vědci vymýšlí.
Kromě jiného je totiž nadšený kryptozoolog amatér... Ale samozřejmě zde bude i to, co si na nás vymyslí příroda sama.


Dvouhlavá želvička
Toto stvořeníčko bylo nalezeno ve Wellingtonu v Jižní Africe dne 28. května 2003. Přestože dnes žije jen v akvárku, může dělat vše, co si želva může dopřát.

A další...
Tentokrát nalezená 21. května 2003 rodinou v Severní Americe. Čili o něco dříve, než její kámoška výše. Údaje o ní ale nic bližšího neuvádějí.

Tentokrát dvouhlavý had
Ten pochází ze Španělska a bylo zjištěno, že může jíst oběma hlavama nezávisle na sobě.

Malý dráček
Nalezen v jedné garáži v Oxfordshire. Zvířátko v lihu se datuje do roku 1890. Majitel, který ho našel v garáži svého dědečka odmítá předat exeplář k testům, protože se bojí, aby ho nezničili. Proto se k tomu staví oficiální úřady jako k žertu.

Neidentifikované zviřátko
Tahle potvůrka byla nalezena v Bosně. Těžko říct, co to má být. Znalec by namítal něco o prasopsovi, ale nejsme v recenzi ze Score. Po nakliknutí obrázku pravým myšítkem a uložení na disk si můžete prohlédnout větší velikost. Moc nesledujte vyhřeznutá štřeva, nedělá to dobře na žaludek...

Jedna vyplaveninka
Vyplavenina nalezená na kanadské pobřeží. Má se za to, že by to mohl být nějaký druh žraloka. Nicméně se neví jakého. Možná Žraloka obrovského.
Po nakliknutí obrázku pravým myšítkem a uložení na disk si můžete prohlédnout větší velikost.

Cadborosaurus
Nalezený roku 1937 v břiše velryby. Jedná se pouze o část tohoto živočicha, trochu již natrávenou. Neví se, co se stalo se zbytkem. Nicméně pozorování tohoto živočicha často přichází z Britské Kolumbie, takže hurá na dovolenou!
Po nakliknutí obrázku pravým myšítkem a uložení na disk si můžete prohlédnout větší velikost.

Copak nám to hačá na stromě?
Jde o jeden záběr z celého, asi dvacet vteřin trvajícího filmu. Mnoho lidí si myslí, že toto je právě onen slavný Chupacabra. Mě osobně to přijde jako hodně nasraná kočička, do které před chvílí uděřil blesk.

Jeden malý fake...
Dlouho se mělo za to, že byl konečně vyfotografován nějaký nový druh humanoida nebo dokonce UFOn. Vše bylo totiž opředeno krásnou historkou. Ve skutečnosti je to dobře naaranžovaný jeden z modelů z výstavy o Tolkienovi. Nic si z toho nedělejte...i já byl mezi těmi, co naletěl.

Copa to tu máme?
Ačkoliv to tak moc nevypadá, toto je nejstarší dochované vyobrazení Nessie. Bylo vyryto do kamene osadníky před více než 1500 lety.

Gator
Tak přesně takto se nazývají gigantičtí aligátoři. Ten na snímku by měl být 14 stop dlouhý a chce si právě dát k obědu čerstvě uloveného dospělého jelena. Nic nemožného, nicméně taková obludka se nevidí každý den a na procházce bych ho potkat nechtěl.
Po nakliknutí obrázku pravým myšítkem a uložení na disk si můžete prohlédnout větší velikost.

Přerostlá rybka
Taky máte v akvárku zlaté rybičky? Tak nějak takhle by to mohlo dopadnout, kdybyste je překrmili. Nicméně tahle není z akvárka, ale ulovená.
Po nakliknutí obrázku pravým myšítkem a uložení na disk si můžete prohlédnout větší velikost.

Tomu se říká pavučina
Tohle dílko jehož autor mi není znám bylo nalezeno v Evropě v roce 2003. Každému je jasné, že tohle muselo dát hodně práce a není to dílko jediného pavouka. Pavučina se ovšem netvořila několik let, ale objevila se přes noc. Druhé foto zachycuje, kam se až táhla.

Obrovská oliheň
aneb co se dalo najít na Bahamách ještě před tím, než se lidé jezdili koukat na Koženého. Jak je patrno, foto je staré a pochází z přelomu století.

Hyena nebo Kojot?
Odchycená potvůrka v roce 2004 (čili letos, správně) v Marylandu. Místní jí říkají Hiyote (spojení slov Hiyena a Coyote). Lisa Marthins, na jejimž pozemku se vyskytoval říká: "Podívala jsem se z okna a u koryta na vodu jsem uviděla něco, jako vystřiženého z Pána prstenů." Celý článek si můžete přečíst zde.
Filmy si můžete nakliknout na výše zmiňovaných stránkách. Tam naleznete i víc obrázků.

Stará známá...
Kdo by tento, nebo nějaký jiný obrázek této potvůrky neznal. Vděčíme za něj japonským rybářům. Bohužel díky velkému zápachu byla vhozena zpět do moře a tak jí nemohli vědci pořádně prozkoumat.

To bych potkat nechtěl
T
ak tohle by podle všeho mohla být bájná japonská Kappa. Bližší představu o ní moc nemám, jen že by se dala zařadit mezi prapodivné humanoidy. Mumifikovaná zde.

Trilobit a dnes?
Ano, opravdu. Tohle je živoucí exemplář trilobita nalezený nedaleko Falklandských ostrovů. Člověka tím zákonitě napadá, NASRAT NA EVOLUCI! NIKDY ŽÁDNÁ NEBYLA!

Nessie 2002
Tato fotografie byla pořízena v roce 2002 společně s třemi dalšími. Mě osobně přijde poněkud podivuhodná, ale možné je leccos.

A ještě jednou
Tentokrát se jedná o záběr z videonahrávky. Jestliže bysme vzali v potaz, že ten černý obr je opravdu Nessie, pak fotografie výše může být pravá. V tom případě je ale Nessie ještě větší, než se kdy komu mohlo zdát.

Co na nás děláš dlouhý nos?
Nadpisek tentokrát není daleko od pravdy, Longnose chimera se řadí mezi primitivní paryby náležející ke žralokům.
Po nakliknutí obrázku pravým myšítkem a uložení na disk si můžete prohlédnout větší velikost.

Růžový delfín
Jak by mohl vtipálek poznamenat, takhle se v živočišné říši odlišují homosexuálové od heteroušů :-)

Sunbeam snake
Byl považován za dávno vyhynulého, než ho nedávno v Asii našli a odhcytili.
Po nakliknutí obrázku pravým myšítkem a uložení na disk si můžete prohlédnout větší velikost.

Malej a hodnej
Chtěli byste toto někde potkat? Já tedy ne. Byl nalezen v Chile. Poté co ho odchytili, žil ještě několik dní, nicméně poté pošel. Při velikosti několika málo centimentrů se může naskystnout otázka, zda se nejedná o potracený plod nějakého zvířete humanoidního druhu. To je ovšem v rozporu s faktem, že byl nalezen živý. Nadšení ufomaniaci samozřejmě hned všechny fotografie převzali a začali tvrdit, že se jedná o utajované fotografie aliena... Nikdo je ovšem neutajuje...
www.rense.com/general31/tinyt.htm

Bílá zebřička
Tato albínka se narodila 7. dubna 2004 Nairobském národním parku. Vědci se nyní snaží přijít na to, jak je možné, že nemá klasické pruhovaní, jako ostatní zebry. Ale jinak se prý těší výtečnému zdraví.

Žlutý Jeseter
Nedávno vyplavený na pevninu. Vědci si myslí, že jeho existence by mohla vysvětlit mnohá pozorování mořských příšer. Momentálně kolem této potvůrky nadšeně pobíhají, protože narozdíl od jesetera má tzv. pancéřování (to jsou ty žluté části).

Žlutý Jeseter
Z jiného úhlu. Jen nevím proč ta ošklivá ženská na fotce má taky žlutý šatečky. Asi aby při focení ladila...

Goblin Shark
Tento roztomiloučký žralok nespadá mezi ty nejznámější a jeho pozorování jsou spíše vzácná. fotografie o to vzácnější. Jak je patrné z fotografie i zuby má poněkud jiné, nicméně po vypadnutí mu, stejně jako ostatním žralokům, dorůstají.
Po nakliknutí obrázku pravým myšítkem a uložení na disk si můžete prohlédnout větší velikost.

Jedna z mnoha
Na snímku vidíme údajného Chupacabru, obávaného tož zabijáka v Texasu. Poslední dobou se většina vědeckých kruhů přiklání k názoru, že Chupa není nic jiného, než kříženec psa a kojota. Tito kříženci jsou náchylnější k chorobám. Většinou trpí prašivinou, což vysvětluje jejich holou pokožku. Je to něco jako obrázek výše, tj. kříženec kojota s hyjenou. Nic moc jako nový živočišný druh, ale zaujme. Nicméně ve folklóru tamních obyvatel má Chupa nespočet podob, takže ty další čekají na odhalení. Uložte si obrázek na disk a poté prohlédněte pro větší velikost.

Hammerhead Salamander
Tento kladivoun také není jentak ke spatření ve volné přírodě. Jeho neobvyklý tvar hlavy slouží především při pářících rituálech. Čím větší má hlavu, tím je pro samičky žádanější. Praktické využití má také při soubojích o teritorium.