Worms Directors Cut, Team17 1996

Platforma: Amiga 1200
Min. požadavky:     Amiga 1200, 2MB RAM, myš
Testováno na:         A1230/50Mhz, 18MB RAM, HDD
Grafika: 9/10
Hudba: 6/10
Zvuky: 8/10
Zábava: 10/10
Hratelnost: 10/10
Celkové hodnocení: *****

Včera...
Pozor!
Co je?
Ty vole, vidíš tu koroptev, jak tu lítá?
Ne, já vidim dva růžový slony támhle.
Jo ty myslíš ty s propletenejma chobotama?
No jasně... To je žrádlo. Nejsou pěkný?
No jo... A nejdou takhle po nás malinko? ... Hele!
Co?
Smooth!
Hmmm...
Můžu mu šlápnout do xichtu, když se tu tak válí naznak?
Vole neblbni. Si šel zaplavat, ho utopíš...
Tady na sněhu?
Vona ho dřív sežere támhleta žirafa...
No jo...

Před 36 hodinama...
Zdar!
Čest!
Huj!
Tak jo pánové, jste připraveni?
Ano, má armáda má plnou výstroj a když pařanský bůh dá, tak bude i lepší!
Jen se nechvástej! Na tebe i kdybych šel jen s bazookou, tak tě dostanu!
Tak to chci vidět!
Taky uvidíš ty somálská veverko! Ukaž červa a já ti to nandám!
Pánové klid, nejdřív bysme měli vysvětlit čtenářům o co tu jaksi go.
Tak fajn, červa vyndáš potom!
Se bojíš viď srabe!
Klid! Mno... Tak snad abych začal s vysvětlováním já. Čtenáři našich elektronických History...
Né more, jak elektronických?
No móre, těch na plackách, né?
Ní po kom déš? Ukaž toho svýho červa! Ti ho ustřelim sapíkem!
Potom... Takže ti, kdož četli e-magy, si jistě vzpomínají...
To mě tak napadlo, že bych nějaké ty recenze mohl dát sem na web.
Necháš mě domluvit?
Tak dělej dylino.
Si jistě vzpomínají...ty vole já nemůžu, když vidim Ravena, jak se rejpe v rypáku...
Hledám doktora Holuba... No tak sorry no...
Takže... Jistě si vzpomínají, jak se tu a tam objevily recenze pro dva. Což o to, on to nebyl náš nápad, s tím příšel první Excalibur, ale jelikož tam -mj- dělal, tak ukradl přísně tajné materiály, jak se takové recenze dělají. No, ale my jdeme nyní dál. Tohle je totiž recenze pro tři!
Jo a je to lepší, než grúpnsex!
Kušuj! ...a vybrali jsme si pro to hned hru, kde se to dá využít!
Ano. Já jsem pro ní vřele poskytnul svojí milovanou Amigu, kterážto bude tuto mega-přabu hostovat.
Fajn. So let´s fun lovin criminals go! I´ll smoke your shit out!
Oh my god! I´m so scared! Poory foolish Raven said some bullshits to me!
We will see, guys!
Chvilka chroustání z hardu a už tu máme hru.
Ano, samozřejmě předtím jsme zadali kód z originálního manuálu, neboť tato hra legálně zakoupená, stejně jako veškerý software, který se tu kolem na disketách povaluje.
To mě tak napadá, Misticu, když už si dal za ty originálky takovejch peněz, není ti líto je tu nechat válet jen tak v prachu? Proč je jednou za čas alespoň nepromáchneš v tom dřezu, aby se trochu blejskaly :-)
Mlč! Už zase provokuješ? Ukaž červa!
Ty první!
Žůvičky, nějak se nám tu oteplilo! No nic... Než si budeme moct ukázat, kdo má namakanějšího červa, musíme si nejdřív založit týmy.
Nebo nemusíme a můžeme si vybrat z těch, které už hra nabízí. Ale to potom není tak osobité. Hlavně Amiga verze diponuje jednou nevýhodou - týmy nejsou barevně odlišeny, takže je lepší mít červa pojmenované po svém, abyste náhodou nesejmuli svého.
Jak na to koukám, Raven mezitím založil týmy s velmi originálními jmény... Že by to odráželo jeho inteligeční potenciál?
Grrrrr... Co ti je po jménu. Jde mi o to, abych ty tvoje poznal! A mohl jim natrhnout prdel... Nebo co to vlastně maj...
Inu, nyní přejdeme k výběru souboje. Tj. jestli chceme hrát ligu, přátelský turnaj...
Ani nápad!
...turnaj nebo si jen Wormíky natrénovat. My samozřejmě vybereme ligu a najdeme si svoje týmy, abysme je aktivovali pro hru. Pak už stačí jen kliknout na strart a je to. Vlastně ještě ne. Pak si vybereme krajinu, na které budeme dovádět.
A teď už chlapi vyndejte červy a jdeme na to!

Dámy a pánové! Vítám Vás u nejbrutálnějšího turnaje století! Proti sobě stojí tři týmy ovážných červovojáků pod velením těch nejlepších myšoidnoverbálněbojujících vojevůdců! Když se na ně tak podívám, svaly se jim napínají! Pot na čele vyvstává, ruce se klepou!...pánové! Vy masturbujete! Aha, tak ne. Tajně si nacvičují hmaty pro co nejrychlejší reakce a co nejpřesnější míření. Nyní již vidíme, jak se usazují před obrazovkou. Na řadě je kupodivu náš tajný favorit! Mistic se chápe myši a pozorně si prohlíží bojové pole. Shledává malou skupinku čítající tři červy nápadně blízko u sebe. Rychlé kliknutí pravým myšítkem, zacílení a už se na ně řítí tříštivý granát! Vybuchuje a střepiny zasahují nebohé jedince do všech částí těla, která může takový červ nabídnout! Tedy až na jednoho, který byl mohutným výbuchem vymrštěn do vody. Marně se mu snaží Raven dávat umělé dýchání. Smooth otírá oslintanou obrazovku. Řada je na něm. I on bedlivě pozoruje své okolí. Shledává jednoho z Misticových vojáků blízko sebe. Vybírá dinamit a už se blíží! Ale né... cestu mu zhatila mistrně ukrytá mina! Chvíli nadává, ale zjistiv, že trochu ublížila i Misticovu vojákovi, uklidňuje se. Na řadě je Raven. Řádně popuzen Misticovým útokem zaměřuje se přímo na něj! Bohužel jediného jeho vojáka nemá poblíž. Vědom si toho, že ještě není tak zběhlý, chápe se naváděné rakety. Ta sviští vzduchem a... Minula! To je neuvěřitelné dámy a pánové. Vybuchla o pár metrů výše, když se potkala s lopatou. No Mistic má opravdu z prdele kliku! Ba co víc! Z nebe padá lékárnička a přímo k jednomu z jeho vojáků. Ten ale bohužel nemá teď slovo. K tomu se dostává jiný, na druhé straně pole! Mistic je sice řádně rozmrzelý, ale to se nedá nic dělat. Nedaleko sebe má dalšího vojáka, ale svého. Volí strategii vzdálení se. Mistrně přeskakuje nastraženou minu. Červ ovšem vynaložil na skok více síly, než zřejmě mistr předpokládal a padá do propasti! Ta naštěstí nebyla tak hluboká, takže se mu nic nestalo. Opět si vybírá svůj oblíbený granát a háže ho po Smoothovi. Ten zasažen výbuchem, odpotácel se poněkud dál ze svého stanoviště. Jeho vůdce však vše napravuje, bere do ruky brokovnici, zaměřuje a...

Tum dum! Čas na reklamu!

Tatínku, copak to máš mezi nohama?
Copak myslíš holčičko?
No támhle to velké!
Ale to se neříká takhle nahlas!
A kdy to tam budu mít i já?
No přece až maminka odjede do lázní...
Víceúčelové pleny pro malé i velké! Už nemusíte v noci vstávat ke svému počůranému potomkovi nebo babičce! Plena je udrží jednoduše v suchu až do rána!

Páni! Ta velikost! A jak je tvrdý! Chm, chm, chm, chm, polk! A jak je teď najednou měkký a vláčný!
Nový Wrikley! Uchvátí každého! Nyní i s vápníkem pro Vaše zdravé zuby!

Tududu dum.

A po krátké přestávce vás opět vítám u našeho přímého přenosu. Už je to jen jeden na jednoho, tj. každý z našich vojevůdců má jen jednoho, více či méně poničeného, červa. Z nebe se nám snáší krabička s překvapením. Copak v ní asi je? První se k ní dostává Smooth! Panebože! To je šílená kráva! A Smooth jí okamžitě používá! Oba vojáci soupeřů doplatili na to, že byli až moc blízko u sebe a nyní se již svíjejí ve smrtelných křečích! Smooth vyhrává toto kolo. Jak to dopadne? Jak to celé nakonec zkončí. Bude druhé kolo rozhodující? Nebo dojde na třetí, či dokonce čtvrté, než některý ze soupeřů bude mít požadovaná dvě vítězství? To se nechme překvapit!

Současnost...
Po tomto okamžiku nadešlo soustředěné hraní, o kterém bohužel nemáme valných výsledků. Víme jen, že nás zachránil výpadek proudu. Byla trochu tma. V tom Mistic zařval na Smootha, ať ukáže červa. Ten to špatně pochopil a následným úderem do slabin byl poslán do věčných mdlob.
Pravdou také je, že na záznamu toho bylo mnohem víc, ale kdo by se procházel hodinama žblebtů, výkřiků, narážek a jiných nepublikovatelných věcí. Dalo mi dost velkou práci z toho poskládat vůbec i tento obsah. Chvíli jsem přemýšlel, že jsem zakompunuju i trochu toho chrápání (Misticovo PCdlo nahrávalo celou dobu - už vím, na co se prasidlo hodí - jako diktafon :-) ), ale myslím, že pozorný a inteligentní čtenář by z toho moc neměl.
Řekněme si tedy na závěr této naprosto nesmyslné recenze o čem tato hra vlastně je. O závislosti... Opravdu! Turnaje červíků jsou velmi oblíbené, což dokazuje to, že od svého vzniku v roce 1995 se už dočkali tolika pokračování, že Rambo by jim mohl jen slepš závidět. Poslední je už samozřejmě 3D, ale to spousta lidí zatracuje kvůli nepřehlednosti a nesmyslnému ovládání. Vraťme se ale k Directors Cut. To spoustě PCčkářů vůbec nic neříká, protože pro jejich chrastítko tenhle skvost nikdy nevyšel. Vlastně ano, ale jmenuje se Worms 2 a má oproti starým Wormíkům jen lepší grafiku a zvuky (teda lepší - ve vyšším rozlišení a jiná). Jinak je to stejné. Omezený PláCáčkář by sice řekl, že oproti Worms 1 je Worms 2 plná nových zbraní a vychytávek, ale to nikdy neviděl Worms DC.
Stejně jako ve všech Wormech máte k dispozici čtyři týmy po čtyřech červech. Disponujete nějakou palebnou silou, kterou si můžete doplňovat o vychytávky padající z nebe. Občas je ve spadnuvších bedýnkách jen další řízená střela, jindy třeba banana bomb, ovčí airstraik (bééééééééééééééééé) nebo pomatená babička, která zřejmě místo medicínky vybumbala nitrák. Ty účinější zbraně mají samozřejmě omezený počet použití, ty horší si můžete používat donekonečna. Takže třeba když si hned na začátku vyplácáte řízené střely (co s nima furt má?), tak si pak můžete užít spoustu srandy ve strefování se bazookou do červa na druhé straně hrací plochy. Tu srandu myslím ironicky.
A abych to závěrem celé shrnul. Worms DC disponuje výbornou grafikou a roztomiloučkými zvuky a skvělou brutalitou, která nenechá chladným žádného pařana!

 Komentář a reklama -misticjoe-  Zbytek recenze -raven-  A někde se tu taky válí -smooth-