Commodore a Atari se vrací!

Firma Commodore se posledních pár let vzpamatovávala ze svého krachu. Kupodivu se jí to celkem podařilo a tak se opět vrhla do výroby hardwaru (i když tentokrát se nezaměřuje výhradně na domácí počítače - prozatím). Prvním počinem, který má být jakýmsi poděkováním všem příznivcům jejich výtvorů, je C64 Direct-to-TV. Jedná se pouze o joystick, který ale v sobě skrývá plnohodnotný C64 s nainstalovanými 30-ti hrami, které v té době byly nejoblíbenějšími (posuzováno podle žebříčku prodejnosti).

Specifikace:
- obsahuje 30 her
- jednoduché ovládání
- připojení k TV pomocí RF
- napájení 4xAAA baterie
- kompatibilní s PAL a NTSC
- rozlišení 320x240 fullscreen

Nespornou výhodou tohoto systému je to, že si své oblíbené hry zahrajete kdekoliv narazíte na televizi, protože sbalit si joystick sebou do batohu na dovolenou není nic složitého.Atari jde poněkud jinou cestou.

Rozhodli se oživit svůj starý systém 7800 a nová herní konzole nese název
Atari Flashback (přesněji je to hybrid mezi 2600 a 7800). Stejně jako výše uvedený C64 Direct-to-TV není určena současným teenagerům, ale pařanům okolo 30-ti let, kteří si na tu dobu vzpomínají a marně vysvětlují dětem, že za jejich dob měli počítače pomalejší procesor, než nyní automatická pračka u nich v koupelně. S konzolí dostanete 20 her, z nichž jedna se uvádí jako navíc - Saboteur. Zatímco v roce 1984 stála tato konzole 140 dolarů, dnes jí pořídíte za necelých  45, což je přinejmenším velmi slušná cena!