Od 8. dubna běží nový FTP server History

Co na něm najdete?
Co byste tak čekali? Samozřejmě spoustu softwaru pro počítače dříve vyrobené. Většinou se jedná o hry, ale samozřejmě i uživatelský software je k dispozici. Momentální prioritou je roztřídění a vytvoření kompletního archívu her pro Amigu, ale postupem času se dočkají i ostatní počítače. V plánu jsou: ZX Spectrum, Commodore 64/128, Atari 16-bit.

Co můžete posílat naoplátku vy?
Cokoliv pro výše jmenované a také pro jiné počítače. U PC je podmínkou, že hra nesmí být novější, než z roku 1995. Soubory na FTP jsou scanovány proti virům přímo při posílání, proto jestliže přenos selže, proscanujte soubor na svém počítači, odstraňte vir a pošlete znovu.

Které soubory nejsou přijímany?
Především tyto: .exe, .com a další spustitelné soubory. Proto vše posílejte nejlépe jako archívy .rar, .zip, .lzw, .lha a pro Mac .sit.

Jak se na FTP připojíte z prohlížeče:
Můžete použít odkaz z hlavní stránky - stačí na něj kliknout. Pakliže používáte Mozillu, pohyb skrz adresáře je poněkud obtížnější - stane se, že se nenačtou a je nutné posunout se o složku výš a zkusit to znovu. Internet Explorer má občas problém s přihlášením, ale pohyb skr adresářovou strukturu je vpořádku. Vše je způsobeno tím, že webové prohlížeče nejsou uzpůsobené pro kvalitní zabezpečené připojení.

A co kvalitní připojení?
Pro kvalitní připojení doporučujeme Total Commander (dříve Windows Commander), kdy je stahování a posílání souborů z FTP jednoduché jako kdybyste soubory kopírovali na svém počítači. Nyní si řekněme, jak připojení nastavíme:Dejme tomu, že tedy používáte stejně jako Mistic anglickou verzi. Když ne, položka "net" je nahrazena slovem "síť" a "FTP Connect" "FTP Připojení". Tuto položku můžete nakliknout a nebo zvolit klávesovou zkratkou Ctrl+F.Okno, které se Vám otevře buď již obsahuje nějaká stávající (to v případě, že již Total Commander nějakou dobu používáme a nejsme naprostá lama), ovšem na obrázku máme vyobrazené okno, jak bude vypadat po čerstvé instalaci nebo pakliže jsme ještě připojení na FTP nepotřebovali. Tak, či tak zvolíme položku New connection... (Nové připojení...).Otevře se nám nové okno. Do položky Session můžeme vepsat cokoliv, ale nejlepší je název pro lepší orientaci. Host name vypíšeme tak, jak vidíte na obrázku (history.no-ip.org). Nyní zvolíme anonymní přihlášení.Budete požádáni o Vaší e-mailovou adresu, která bude použita jako heslo. Nemusíte se bát, adresa nebude jakkoliv zneužita a ani e-maloví roboti se k ní nedostanou. A jestliže nedůvěřujete zadávání adres, pak si můžete nějakou vymyslet (ale v rámci možnosti existence). Následně klikneme na OK.Teď už stačí opět kliknout na OK a proběhne připojení na server.

Když se připojení nezdaří:
Může nastat situace, že se připojení nepovede. Při dodržení výše popsaného postupu (raději si to ještě jednou zkontrolujte, nejlépe začít u zadané adresy, jestli jste se někde nepřepsali) pak chyba není na Vaší straně (ještě si zkontrolujte svoje internetové připojení...). Nejspíše se snažíte připojit ve chvíli, kdy server neběží.

A kdy je tedy FTP server v provozu?
FTP server běží:
Pracovní dny: 9.oo - 23.oo (není ovšem výjimkou, když pár dní za seou běží non-stop)
Víkend: non-stop (je výjimkou, když přes noc neběží)

Kolik toho na serveru je?
Momentálně pár gigabytů, ale k dispozici je 40GB, které postupně zaplníme.

Příjemné stahování!