Poslední aktualizace 21. 02. 2006 - Vítejte na stránkách History On-Line. K dispozici Vám je guestbook, shop, kde se můžete zbavovat svých miláčků a nebo naopak nějaké shánět a spousta recenzí na hry i hardware. V poslední době to tu trochu stagnuje - vysvětlení níže! Poslední aktualizace 21. 02. 2006.....
Rychlý poznámkovník

.:: 21. 02. 2006 ::.
Jak jste jistě pochopili, k žádným novým recenzím nedošlo. Bude to nejspíš tím, že já nemám moc čas a zbytek "redakce" je na tom obdobně. Jistě se ptáte, co nás může tak zaměstnávat, že nemáme ani čas napsat recenzi na nějakou hru. Nemohu mluvit za ostatní, ale já pro Vás připravuji web Amiga CzechFansPage! Na něm se začnou podílet brzy i ostatní.
A novinek je více. Zrušil jsem FTP server,  protože nebyl zrovna vytížený (za dobu dvou měsíců asi tři lidé). Což mi připomíná, že bych mohl prohodit taky ty ankety napravo. Přecijen hlasovat o HUBu, který už není k dispozici hodně dlouho... To nemá moc cenu. Ale přesto se mezi Vámi najdou tací, kteří evidentně hlasují :-)
A ByteFest je už také více než pasé. K psaní recenzí a vůbec kompletní práci na webu se vrátím samozřejmě hned,  jak to bude možné, ale momentálně má prioritu Amiga CFP. Myslím, že se tento web o Amize prozatím daři, no posuďte sami. Nově je připravena i soutěž!
-misticjoe-

.:: 09. 07. 2005 ::.
Tak tu máme prázdniny. Nutně mě to nutí zamyslet se, zda je to taková výhoda jako dřív... Venku je hnusně, po Praze se kvůli různým objížďkám a výjimkám jezdit, času neni víc, protože do práce musíte a v televizi kvůli těm smradům, co maj prázdniny, dávají velké hovno a kupu německých výblitků (dnes jsem v programu napočítal přesně 6 fašounských seriálů a filmů).  Když k tomu připočítám další řadu nešťastných náhod, pak musím zákonitě dojít k závěru, že dnes mi už prázdniny žádnou výhodu nepřinášejí. I když možná přeci. Je čas si zapařit nějaké starší hry a podělit se s Vámi o své zážitky. Tak směle do toho!


.:: 08. 04. 2005 ::.
Nevíte, jak se na FTP připojit? Pak si přečtěte návod, který Vám v pár jednoduchých krocích vysvětlí jak na to!!!


.:: 08. 04. 2005 ::.
DC Hub byl zrušen, neboť se ukázal neefektivním. Po jemné redakční poradě jsme se rozhodli místo něj na stejné adrese spusti FTP server, který bude pro uživatele s největší pravděpodobností užitečnější. Budeme se těšit nejen na Vaše downloady, ale i uploady!!!


.:: 08. 02. 2005 ::.
Abysme Vám mohli nabídnout co největší množství softwaru pro staré compy, zřídili jsme pro Vás direct  connect hub na adrese history.no-ip.org! Nečekáme, že tam bude tisíce uživatelů, tak Mistic dal k dispozici svůj obsáhlý archív Amiga her, který stále rozšiřuje. Pojďte a sharujte!!!
Pakliže nemáte klient, stáhnete ho na http://
dcplusplus.sourceforge.net
Po nastavení všeho potřebného postupujte: file -> quick connect -> zadejte adresu [enter]

.:: 08. 02. 2005::.
Že se články rozšířili jste si už jistě všimli v textu výše. Reklama na ByteFest je sice jíž zcestná, ale to se spraví o víkendu. Dnes stojí za zmínku článek, který je určen všem, kteří již zlomili hůl nad zlatokopectvím nevalných slečen, které se pohybují nejen u nás, ale i v celé Evropě.

.:: 13. 12. 2004 ::.
Přidány nějaké ty hry.  Opětovně se vyzýváme všechny, kdož chtějí napsat nějakou recenzi, nebo dokonce mají nějakou už napsanou a chtěli by jí sem dát, tak nám napište!

.:: 09. 12. 2004 ::.

Teroristé budou na Americké půdě nejspíš bez práce! Ptáte se proč? Podle posledních průzkumů parku Yellowstone v USA se o zánik mocnosti nejspíše postará sama příroda. (více)

.:: 03. 12. 2004 ::.
Občas, zcela náhodně narazíme na nějakou kuriozitku ze světa počítačů. Nezajímame se o ty normální, ale o ty naprosto úchylné! (více)

.:: 26. 11. 2004 ::.

Přidán článek o Amigách do hardware, přibylo několik nových her a vůbec se to tu dneska nějak pohnulo k lepšímu :-)

.:: 25. 11. 2004 ::.
A je to tady! Ptáte se co? No podařilo se nám (za pomoci jednoho nevyžádaného e-mailu a ochotného člověka) získat informace o chystané Nostalgia Párty ´05...vlastně...a to byl také kámen úrazu...se už nejmenuje Nostalgia Párty, ale ByteFest. Je snad úplně jasné, komu je tato akce určena. Kromě nostalgických úchylů (jako jsme my z History) se můžou přijít podívat samozřejmě všichni, kdož by se rádi podívali, jaké počítače byli před dobou dávno minulou (vaše 17-ti letá přítelkyně by řekla v době, kdy snad lidi ještě neměli ani elektřinu), co (ne)uměli atd. A když budete i hodní, tak si na ně možná budete moct šáhnout. (více zde)


.
:: 22. 11. 2004 ...o něco později :- )::.
Doposud se nám nepodařilo získat bližší informace o chystané Nostalgia párty ´05. Jestliže jimi někdo disponujete, nezdráhejte se nám je sdělit. Zatím to vypadá, že jí pořádá Milan Kleibl a bude se konat v prostorách neznámo kde a nevíme kdy. Jestli se nám dostane oficiálního vyjádření, najdete ho zde.

.:: 22. 11. 2004 ::.
Konečně tento prostor bude také sloužit účelově. V poslední době se nám dostaly do ruky dvě horké aktualitky! První z nich potěší především příznivce C64, ta druhá Ataristy... (více)

.:: 20. 10. 2004 ::.
Přibylo několik her ke stažení. Převážně přecházíme na 7z packer, který je zatím nejúčinější, jaký jsme pozali. Je ke stažení též.

.:: 12. 10. 2004 ::.
Dnes jsme se trochu zaměřili na textové české hry. Nemá smysl pro ně dělat recenze, takže jsou jen přidány do downloadu pro generace příští a pro nostalgiky, kteří si chtějí zahrát něco, co pařili jako malí - ale nezapomeňte říct dětem, ať zavřou okno, aby Vám nenastydly záda.


.:: 28. 8. 2004 ::.
Vzhledem k tomu, že nás minulý server z neznámých důvodů zrušil, máme opět novou působnost. No co se dá dělat, snad na webu zdarma nějakou dobu vydržíme.

.:: 28. 10. 2003 ::.
Tuto sobotu se již potřetí uskuteční akce ANTI-P.A.N.I.C. párty aneb najdi si a nebuď sám a sama. Tentokrát v Jungle clubu na Krejcárku (zastávka tramvaje 19, 10, 1). Ti co už na našich akcích byli vědí, že se cesta nekoná bez nutné chůze kamsi, ale zato je završena příjemným prostředím, kvalitní zábavou a levným chlastem. Pravidla jsou jednoduchá. Každý by sebou měl přivést někoho opačného pohlaví, ale není to podmínkou (ovšem přejde se pak trapným situacím, že je tu horda kluků a tři holky, jako tomu bylo na první akci...každý přece ukecá nezadanou kamarádku/kamaráda). Metrosexuálům, co si jdou jen zlepšit sebevědomí a pošramotit pár dívčích srdíček, je vstup zakázán (sami asi víte, jak to vypadá na srazech seznamky). To samé platí i pro nafrňené krasavice. Pakliže si bude někdo utahovat ze vzhledu jiných, má okamžitý ban (v horším případě, pro něj, dostane přes hubu - to už se nám také povedlo mít pár výtržností - ale všechny se musí konat mimo objekt). Kdo netrefí, sraz je v deset hodin na zastávce Krejcárek. Kdo přijde pozdě a neví cestu, má hold smůlu. Výmluvy typu mám své dny a nebo já se tam bojím, protože tam budou holky - NEBEREM! Závazné přihlášení nám zasílejte z mailového formuláře na těchto stránkách. Po úspěšném doražení na místo konání a zaplacení vlezného 50,- je už vše jen na vás. Takže příjemnou zábavu.
p.s.: moc nechlastejte, ať jste schopní komunikovat i s nově příchozími oběťmi, které nic netuší :-)


.:: 3. 9. 2003 ::.
Zvědavý Béda Krnousek měl nepatřičnou otázku, copak znamenají ty záhadné údaje pod recenzemi her. Poté, co jsme milého, čtyřletého Bédu eliminovali nějakolika ranami holí do týla, došlo nám, že to zas až tak blbá otázka neni, takže vězte:
<první údaj> / <druhý údaj> / <třetí údaj> /  <čtvrtý údaj>

1. údaj =>  na jaké platformy byla hra vydána (např. Amiga, PC, C64...)
2. údaj =>  jaké je minumum CPU pro chod hry (napři Z80, 286, 386...)
3. údaj =>  kolik paměti RAM budete potřebovat pro chod hry (např. 48kB, 640kB...)
4. údaj =>  kolik místa hra zabere (u her pro osmibity je jen XX - čili nepodstatné)

Pod tímto se nahází hodnocení a ten, kdo tu či onu recenzi spáchal a koho tedy můžete ukamenovat.

.:: 2. 09. 2003 ::.

Už je to dávno, co se naposledy něco podstatného událo kolem History. Mnozí již úplně zapomněli, že ještě před čtyřmi lety existovalo něco, co se podílelo na jejich vzpomínání na staré dobré kousky z éry starých her. Věřte nebo ne, ale přání mnohých se stalo skutečností a History On-Line je zpět... A aby toho vzpomínání nebylo málo, připomeňme si, jak vypadal úvodník vůbec prvního čísla History On-Line...:

Vítám Vás u prvního čísla History, které vyšlo na Internetu. My, jakožto kolektiv redaktorů, jsme se na tento krok připravovali dlouze a pečlivě. Jestli se nám to nakonec povedlo, můžete právě posoudit. A nyní, pokud dovolíte, bych se rád ponořil do historie tohoto diskmagu. Vůbec první záznam o History pochází z roku 1996, kdy se jakýsi maník (čili já :-) ) začal cítit nedoceněn a rozhlodl se prorazit do světa recenzování počítačových her. Ovšem na nové hry neměl hardware a ty staré ho lákaly přecijenom víc a tak se stalo to, co se muselo stát. Vznikl časopis o starých, pořád dokonalých, hrách. Nejprve jen v textové formě, protože kdosi (opět já :-) ) přišel s myšlenkou, že by bylo pěkné, kdyby si onen časopis mohli prohlédnout i lidé na Amize a MACu. Od nějakého pátého čísla jsme si všimli, že procento čtenářů našeho časopisu na těchto dvou platformách je natolik mizivé, že bude lepší věnovat se pouze čtenářům vlastnícím PC a kompatibilní. A tak se z History stal pěkný diskmag, který běžel na stejném enginu jako Pařeniště. Nejdříve jsme náš výtvor šířili po Infima BBS a když začal History zabírat v zapakované formě 10 a více MB, tak jsme se přesunuli na Excalibur CD. To bylo bohužel v době, kdy se Excalibur dostal do finančních potíží a tak na jejich CD vyšlo snad všehovšudy jen jedno číslo History. Upadli jsme do zoufalství. Měli jsme dvě možnosti. Buď snížit kvalitu a množství informací, aby si nás čtenáři mohli stáhnout z BBSky bez rizika, že jim přijde účet za telefon na pár tisíc a nebo přesunout náš časopis na Inet. Po dlouhých dohadech a hledání pro a proti vyhrál Inet. A tak se po dvou letech objevuje první History On-Line. A co vás dnes čeká? Jako obvykle spousta recenzí, mezi kterými jsou i nejlepší recenze z dob, kdy History existoval jako diskmag a nějaké ty rubriky jako je Vtipárna, Podrazník, Listárna a další, jistě zajímavé, články.

Tak pravdou je, že od těchto dob se mnohé změnilo. History napbralo pár redaktorů, někteří se zase potratili, ale to zdrvé jádro zůstalo až do posledních chvil. Ty poslední chvíle nastaly loni v létě (čili roku 2002), kdy ztroskotala tvorba druhého History Speciál. První HS se šířilo všemožnými způsoby, ale nejvíce asi na CD od společnosti 3sss. A souhrou ironie a náhody stálo i za skončením tvorby HS 2. Osazenstvu tehdejší redakce se nezdálo, aby náš diskmag byl šířen na CDčkách zaměřených na erotiku.  A to byl šlus potřetí. Dnes, snad již natrvalo, má History obnovenou premiéru. S novo-starými rubrikami, starými i novými články, novou redakcí (tu starou si budete moci připomenout ve výplodech choromyslných odpadlíků z čísel minulých...), novým designem a bůh ví (ten ví hovno...pozn.-mj-) čím ještě vším (tady někdo opomněl jmenovat moji sibiřskou veverku Eržiku, která tu bude časem určitě všude a bude vás kontrolovat na každém kroku...pozn.-mj-). To je snad pro začátek úplně všechno, takže se můžete dát směle do čtení.
-raven-, starý úvodník -mj- (misticjoe)